Uyarı Bu sitede en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için çerezler kullanılır. Devam ederseniz, bu siteden çerez almayı kabul ettiğinizi varsayarız.. OK

Şahbaz Çay Yörükçayır Organik Çiçek Balı

Her alışverişinize %5 Para Puan

Kazandığın para puanlarla isterseniz bedava ürün isterseniz indirimli ürün alabilirsiniz

50.00 TL
10 gün
Puan değeri: 50 puan
8682768603017
Stokta
+

Organik Çiçek Balı

Boynuinceli yaylalarından gelen Organik çiçek balı İşçi arıları çiçek balı yapmak için çiçekli bitkilerin, gövde, yaprak ve çeşitli kısımlarından topladıkları nektarları kullanırlar. En fazla çeşit çiçekli ballar kategorisinde bulunur. Bitki florası ne kadar zenginse lezzet, kıvamı o kadar iyi olur. Bazı yöreler sadece o bölgede yetişen endemik bitki türlerine sahiptir. Bu durum bal kalitesini ve lezzetini etkiler. Organik Çiçek balları üretildiği yöreye ve ana kaynağına göre değişebilir. Çiçek zenginliğiyle en kaliteli çiçek balı olma özelliğini taşıyan Polifloralı Organik Bal yüksek rakımda ve sınırlı sayıda Şahbaz Çay ve Murat Çay tarafından üretilir. Akdeniz yaylarında üretilen diğer balımız ise Şahbaz Çay Yörükçayır Organik çiçek balı lezzetiyle farklı bir aromaya sahiptir.


ŞAHBAZ ÇAY VE MURAT ÇAY KİMDİR

Şahbaz Çay ve Murat Çay 315 yıllık gelen gelenekle dededen toruna öğretilen arıcılık geleneklerini sürdüren Baba ve Oğul, Şahbaz çay çocukluğundan beri Arılarlarla yatıp arılarla kalkarak arıcılığın temel ilkelerini öğrenmiştir ve dedelerinden öğrendiklerini çocuklarına da aşılayarak yörük kültürünü Boynuinceli yaylalarında yaptıkları arıcılık kültürüyle harmanlayarak ürettikleri balları yıllardır severek üretmişlerdir. Şahbaz Çay her zaman şunu söylemiştir "Yemeyeceğim balı üretmem üretmediğim balı ise satmam" Ben Atalarımdan ne öğrendiysem Çocuklarıma ve Torunlarıma da onu aşıladım Hiç bir zaman Arılarımıza dışarıdan Şerbet ve Arı keki gibi çok bal üreteyim diye bir takviye vermedim, Bilmediğim balı alıp satmadım Murat Çay da çocukluğundan beri Babası ile Boynuinceli Yaylalarında Arıcığın temel üretim ilkelerini öğrenerek enfes balların üretimini sizlere ulaştırabilmek için Yörükçayır Organik Arı ürünleri markası adı altında Aşk ile ürettikleri Baba ve oğul un bu güzel ballarını siz bal severlere ulaştırmayı hedeflemektedir.

Marka:
Yörükçayır
İçeriği:
Çok Çiçekli organik bal
Gramaj:
450 Gr
Kullanımı :
Bal ve Arı ürünlerine Allerjisi olanlar dikkatli kullanmalıdır.

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz